Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania “Menedżer w Oświacie”

Studia przeznaczone dla osób zamierzających pełnić funkcje kierownicze w oświacie.

Studia mają charakter praktyczny- nasi słuchacze zrozumieją o co najbardziej chodzi w zarządzaniu szkołą, dowiedzą się jak radzić sobie w kontaktach z podwładnymi, rodzicami, z mediami. Doświadczeni wykładowcy – praktycy wyjaśnią zawiłości prawne, finansowe i inne. Słuchacze poznają zasady nowoczesnej organizacji pracy szkoły, przygotowujemy ich też do udziału w konkursie na stanowisko kierownicze.

Kto wykłada?

Nasi wykładowcy to najlepsi eksperci w swojej dziedzinie, m. in:

prof mruk

Prof. dr hab. Henryk  Mruk  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Wybitny ekspert menedżerskiego zarządzania oraz marketingu. Wykładowca uniwersytetów m.in. w Londynie i w Salonikach.

Łasiński

Prof. dr hab. Gabriel Łasiński Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prakseolog, uznany specjalista “dobrej roboty”, prowadzi zajęcia kształtujące umiejętności menedżerskie.

Wlazło

dr Stefan Wlazło Dolnośląska Szkoła Wyższa – ekspert w problematyce nadzoru pedagogicznego.

DSC_0150

prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki UAM oraz Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium/uznany ekspert w dziedzinie menedżerskiego zarządzania placówką oświatową, bogaty dorobek naukowy i praktyczny, założyciel Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty oraz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium/.

hpaluch2

prof. GSW dr Hubert Paluch Rektor Gnieźnieńskiej Szkoły  Wyższej Milenium -doświadczony specjalista w zakresie mediacji i negocjacji oraz coachingu oświatowego.

mgr Sebastian Patrzek – dyrektor szkoły podstawowej, wykładowca GSW Milenium, prowadzi zajęcia z metodyki kierowania placówką edukacyjną.

mgr Małgorzata Kasprzycka – dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, ekspert w zakresie prawa oświatowego.

mgr Ewelina Dudek – specjalistka w zakresie finansów.

mgr Marek Krzyżostaniak – dyrektor  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, psycholog kliniczny, mediator i biegły sądowy w dziedzinie psychologii przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu.

Program studiów obejmuje następujące bloki:

•  pedagogiczno – psychologiczny ( organizacja i kierowanie w placówce oświatowej, nadzór pedagogiczny, psychologia        kierowania)
  •   prawno – ekonomiczny ( prawo oświatowe,przygotowywanie    decyzji administracyjnych, zagadnienia prawa gospodarczego, finanse szkole)
  •   menedżerski ( kształtowanie umiejętności menedżerskich, techniki pracy menedżera oświaty, promocja placówki edukacyjnej, marketing edukacyjny, mediacje i negocjacje w placówce oświatowej, coaching w oświacie, komputer w zarządzaniu szkoł
  • Czas trwania: dwa semestry

rozpoczęcie – październik 2018 r., zakończenie – kwiecień 2019 r. (przed konkursami na stanowiska kierownicze)

• Forma zjazdów: zajęcia odbywać się będą we wtorki od godziny 15.30 – 20.00 oraz jeden tydzień w czasie ferii zimowych dla województwa wielkopolskiego. Podczas zjazdu feryjnego zajęcia odbywać się będą w godzinach 9.00 – 18.00 z godzinną przerwą obiadową.

• I zjazd:  16 październik 2018 r. godz. 15.30

Czesne: 2895 zł ( całość za studia podyplomowe)

Zapisz się na studia

Wybierz formę rekrutacji. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy możliwość pobrania dokumentów oraz rekrutacje elektroniczną.

• Świadectwo ukończenia podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania “Menedżer w Oświacie”
  •  Certyfikat “Menedżera oświaty”
  • Przy zapisie tradycyjnym:

• Ośrodek Szkolno - Wychowawczy ks. Orionistów w Kaliszu

62-800 Kalisz,
    ul. Kościuszki 24
    Zobacz na mapie

www.barskaorione.pl

pokój 1, 2, 3, 4 osobowy – 40zł/doba (bez łazienki)
    pokój 1, 2, 3, 4 osobowy – 50zł/doba (z łazienką)

• Akademik ul. Nowy Świat

62-800 Kalisz,