II Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

Ukazało się Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczące studiów podyplomowych. Zgodnie z nim od 1 październik 2019 r. likwiduje się studia podyplomowe nadające kwalifikacje do pracy pedagogicznej w edukacji wczesnoszkolnej  i przedszkolnej.

W związku z tym ostatnią szansą na nabycie uprawnień w tym zakresie jest zgłoszenie się na tego rodzaju studia jeszcze w tym roku szkolnym!

I zjazd: 14 maja br

Nabycie pełnych kompetencji i kwalifikacji w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. dotyczącym standardów obowiązujących w kształceniu nauczycieli, wymagana jest realizacja modułu IV pod tytułem: “Przygotowanie do nauczania kolejnego przedmiotu (prowadzenia zajęć)”.

W związku z tym program studiów obejmować będzie trzy następujące działy:

1. Przygotowanie merytoryczne do pracy w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej
  2. Dydaktyka (metodyka) pracy w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej
  3. Praktyki
  • Czas trwania: dwa semestry
  • Rozpoczęcie studiów: maj 2019 r. – zakończenie studiów: wiosna 2020 r.
  • I zjazd: 14 maja br. godz. 15.30
  • Forma zjazdów: zajęcia odbywać się będą we wtorki  w godzinach 15.30 – 20.00 oraz dodatkowo zaplanowane są 4 weekendy /sobota-niedziela/ w ciągu trwania studiów

Czesne: 2895 zł ( całość za studia podyplomowe)

• Świadectwo ukończenia Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych  Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna