Podyplomowe Studia Profilaktyka i terapia uzależnień

Dla kogo?

Studia skierowane są do osób pracujących lub zamierzającym pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi uzależnionymi lub zagrożonymi uzależnieniami.

Osoby z wyższym wykształceniem z zakresu psychologii, pedagogiki, resocjalizacji, pracy socjalnej zatrudnione  na stanowisku nauczyciela, pedagoga i psychologa, osoby pracujące w placówkach wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży (świetlice środowiskowe, socjoterapeutyczne), kuratorzy, pracownicy punktów konsultacyjnych ds. rozwiązywania problemów uzależnień, ośrodków interwencji kryzysowej,  członkowie zespołów interdyscyplinarnych, pracownicy socjalni  pragnący nabyć, doskonalić, rozwijać wiedzę i przede wszystkim praktyczne  umiejętności z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r.

• Przygotowanie w zakresie psychologiczno-pedagogicznym
  • Przygotowanie w zakresie profilaktyki
  • Przygotowanie w zakresie terapii i interwencji
  • Praktyka