Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania “Menedżer w Oświacie”

Studia przeznaczone dla osób zamierzających pełnić funkcje kierownicze w oświacie.

Studia mają charakter praktyczny- nasi słuchacze zrozumieją o co najbardziej chodzi w zarządzaniu szkołą, dowiedzą się jak radzić sobie w kontaktach z podwładnymi, rodzicami, z mediami. Doświadczeni wykładowcy – praktycy wyjaśnią zawiłości prawne, finansowe i inne. Słuchacze poznają zasady nowoczesnej organizacji pracy szkoły, przygotowujemy ich też do udziału w konkursie na stanowisko kierownicze.

Program studiów obejmuje następujące bloki:

•  pedagogiczno – psychologiczny ( organizacja i kierowanie w placówce oświatowej, nadzór pedagogiczny, psychologia        kierowania)
  •   prawno – ekonomiczny ( prawo oświatowe,przygotowywanie    decyzji administracyjnych, zagadnienia prawa gospodarczego, finanse szkole)
  •   menedżerski ( kształtowanie umiejętności menedżerskich, techniki pracy menedżera oświaty, promocja placówki edukacyjnej, marketing edukacyjny, mediacje i negocjacje w placówce oświatowej, coaching w oświacie, komputer w zarządzaniu szkoł
  • Czas trwania: trzy semestry

zakończenie – kwiecień 2020 r. /przed konkursami/

• Forma zjazdów: zajęcia odbywać się będą we wtorki od godziny 15.30 – 20.00 oraz jeden tydzień w czasie ferii zimowych dla województwa wielkopolskiego. Podczas zjazdu feryjnego zajęcia odbywać się będą w godzinach 9.00 – 18.00 z godzinną przerwą obiadową.

zjazd: 22.10.2019

Czesne: 2995 zł ( całość za studia podyplomowe)

• Świadectwo ukończenia podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania “Menedżer w Oświacie”
  •  Certyfikat “Menedżera oświaty”