Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania “Menedżer w Oświacie”

Studia przeznaczone dla osób zamierzających pełnić funkcje kierownicze w oświacie.

Studia mają charakter praktyczny- nasi słuchacze zrozumieją o co najbardziej chodzi w zarządzaniu szkołą, dowiedzą się jak radzić sobie w kontaktach z podwładnymi, rodzicami, z mediami. Doświadczeni wykładowcy – praktycy wyjaśnią zawiłości prawne, finansowe i inne. Słuchacze poznają zasady nowoczesnej organizacji pracy szkoły, przygotowujemy ich też do udziału w konkursie na stanowisko kierownicze.

Kto wykłada?

Nasi wykładowcy to najlepsi eksperci w swojej dziedzinie, m. in:

prof mruk

Prof. dr hab. Henryk  Mruk  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Wybitny ekspert menedżerskiego zarządzania oraz marketingu. Wykładowca uniwersytetów m.in. w Londynie i w Salonikach.

Wlazło

dr Stefan Wlazło Dolnośląska Szkoła Wyższa – ekspert w problematyce nadzoru pedagogicznego.

DSC_0150

prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki UAM oraz Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium/uznany ekspert w dziedzinie menedżerskiego zarządzania placówką oświatową, bogaty dorobek naukowy i praktyczny, założyciel Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty oraz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium/.

mgr Sebastian Patrzek – dyrektor szkoły podstawowej, wykładowca GSW Milenium, prowadzi zajęcia z metodyki kierowania placówką edukacyjną.

mgr Małgorzata Kasprzycka – dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, ekspert w zakresie prawa oświatowego.

mgr Ewelina Dudek – specjalistka w zakresie finansów.

mgr Marek Krzyżostaniak – dyrektor  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, psycholog kliniczny, mediator i biegły sądowy w dziedzinie psychologii przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu.

Program studiów obejmuje następujące bloki:

•  pedagogiczno – psychologiczny ( organizacja i kierowanie w placówce oświatowej, nadzór pedagogiczny, psychologia        kierowania)
  •   prawno – ekonomiczny ( prawo oświatowe,przygotowywanie    decyzji administracyjnych, zagadnienia prawa gospodarczego, finanse szkole)
  •   menedżerski ( kształtowanie umiejętności menedżerskich, techniki pracy menedżera oświaty, promocja placówki edukacyjnej, marketing edukacyjny, mediacje i negocjacje w placówce oświatowej, coaching w oświacie, komputer w zarządzaniu szkoł
  • Czas trwania: dwa semestry

rozpoczęcie – październik 2019 r., zakończenie – kwiecień 2020 r. (przed konkursami na stanowiska kierownicze)

• Forma zjazdów: zajęcia odbywać się będą we wtorki od godziny 15.30 – 20.00 oraz jeden tydzień w czasie ferii zimowych dla województwa wielkopolskiego. Podczas zjazdu feryjnego zajęcia odbywać się będą w godzinach 9.00 – 18.00 z godzinną przerwą obiadową.

Czesne: 2995 zł ( całość za studia podyplomowe)

• Świadectwo ukończenia podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania “Menedżer w Oświacie”
  •  Certyfikat “Menedżera oświaty”
  • Przy zapisie tradycyjnym: