W związku z decyzją rządu odwołane są wszystkie zajęcia dydaktyczne na studiach podyplomowych w Gnieźnie i Kaliszu. Sekretariat w Gnieźnie i Kaliszu czynny od godz. 9.00 do 15.00

:)TERAPIA ZABURZEŃ ROZWOJU DZIECKA WG PROF. JAGODY CIESZYŃSKIEJ (17 TECHNIK PRACY)/ TERAPIA METODĄ KRAKOWSKĄ

Metoda z powodzeniem jest wykorzystywana w stymulowaniu dzieci z problemami rozwoju funkcji poznawczych, funkcji językowych, umiejętności społecznych oraz w wspieraniu rozwoju dziecka zdrowego.

Dla kogo?

Szkolenie jest skierowane do terapeutów wczesnej interwencji, psychologów, pedagogów, logopedów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Jaki cel szkolenia?

Szkolenie jest skierowane do terapeutów wczesnej interwencji, psychologów, pedagogów, logopedów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, studentów oraz rodziców.

• Przedstawienie autorki Metody , prof. zw. dr hab. Jagody Cieszyńskiej – obszaru badań naukowych oraz publikacji.
  • Omówienie lateralizacji funkcji mózgowych i ich roli w organizacji zajęć oraz doborze materiałów do przeprowadzania stymulacji.
  • Omówienie każdego z 17-stu elementów  na podstawie zdjęć i nagrań filmowych z przeprowadzanych zajęć.
  • Poznanie pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do każdego z 17-stu elementów terapii.
Kto prowadzi szkolenie?

Barbara Bauman – Bielawska – terapeutka Metody Krakowskiej, pedagog i logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zagrożonych dysleksją, z dysleksją oraz z głęboką dysleksją rozwojową, z zespołem Aspergera, z obniżoną sprawnością intelektualną, z mutyzmem wybiórczym.

Była nauczycielem wychowania przedszkolnego, nauczycielem-wychowawcą dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, nauczycielem-terapeutą dzieci z autyzmem, logopedą w Zespole Diagnozy i Terapii  Języka w Krakowie, terapeutą młodzieży z zespołem Aspergera. Od ośmiu lat stosuje z powodzeniem metodę Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania u dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców dotyczące S-SNCz. Przygotowuje studentów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej z zakresie metod nauki czytania i pisania.

Jaka organizacja szkolenia?

Czas trwania: jeden dzień /5h/

Termin: czerwiec/wrzesień 2020

Koszt: 280 zł

Aby zapisać się na kurs kliknij tutaj

Zapisz się na kurs

Pobierz wymagane dokumenty. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy możliwość pobrania dokumentów wymaganych do rekrutacje na kurs.

• Ośrodek Szkolno - Wychowawczy ks. Orionistów w Kaliszu

62-800 Kalisz,
    ul. Kościuszki 24
    Zobacz na mapie