Sekretariat w Kaliszu i w Gnieźnie od 14 sierpnia br. do 16 sierpnia br. nieczynny. Życzymy słonecznego weekendu!

:)NAUKA CZYTANIA WG. PROF. JAGODY CIESZYŃSKIEJ

Metoda przygotowuje do opanowania umiejętności czytania obejmuje ćwiczenia: analizy i syntezy wzrokowej, spostrzegania słuchowego, umiejętności językowych, operacji myślowych, sprawności motorycznej, pamięci.

Stosowana jest z powodzeniem u dzieci:

• zdrowych od trzeciego roku życia;
  • niepełnosprawnych intelektualnie;
  • autystycznych i z zespołem Aspergera;
  • z afazją, z alalią;
  • z innymi zaburzeniami komunikacji językowej;
  • z grupy ryzyka dysleksji, z dysleksją oraz z głęboką dysleksją rozwojową;
Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej  i wczesnoszkolnej, nauczycieli prowadzących w szkołach zajęcia korekcyjno-kompensacyjne lub rewalidacyjne dla logopedów.

Jaki cel szkolenia?

Przedstawienie alternatywnej metody nauki czytania – którą wykorzystuje się u dzieci niepotrafiących opanować umiejętności czytania metodami tradycyjnymi (analityczno-syntetycznym) oraz u dzieci z zaburzeniami rozwoju;

1. Prezentacja lateralizacji funkcji mózgowych i ich roli w nabywaniu umiejętności czytania;
  2. Symptomy zagrożenia dysleksją w wieku przedszkolnym oraz zaburzeń dyslektycznych u ucznia – na podstawie narzędzia przesiewowego SWM od 3 r. ż. do 6 r. ż.;
  3. Założenia metody;
  4. Prezentacja wykorzystania wybranych pomocy do pracy metodą
  5. Prezentacja innych sfer rozwojowych dziecka, których stymulacja wpływa na odniesienie sukcesu w nauce czytania;
Kto prowadzi szkolenie?

Barbara Bauman – Bielawska – certyfikowana terapeutka, pedagog i logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zagrożonych dysleksją, z dysleksją oraz z głęboką dysleksją rozwojową, z zespołem Aspergera, z obniżoną sprawnością intelektualną, z mutyzmem wybiórczym.

Była nauczycielem wychowania przedszkolnego, nauczycielem-wychowawcą dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, nauczycielem-terapeutą dzieci z autyzmem, logopedą w Zespole Diagnozy i Terapii  Języka w Krakowie, terapeutą młodzieży z zespołem Aspergera. Od ośmiu lat stosuje z powodzeniem metodę Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania u dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców dotyczące S-SNCz. Przygotowuje studentów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej z zakresie metod nauki czytania i pisania.

Jaka organizacja szkolenia?

Czas trwania: jeden dzień (7 h)

Koszt: 270 zł

Termin: wrzesień 2020 r.

Aby się zapisać na szkolenie kliknij tutaj

Zapisz się na kurs

Pobierz wymagane dokumenty. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy możliwość pobrania dokumentów wymaganych do rekrutacje na kurs.

• Ośrodek Szkolno - Wychowawczy ks. Orionistów w Kaliszu

62-800 Kalisz,
    ul. Kościuszki 24
    Zobacz na mapie