Promocja placówki edukacyjnej w mediach – tradycyjnych i społecznościowych

Nie wystarczy, że szkoła ma najlepiej nawet przygotowaną kadrę, że wdraża bardzo kształcące innowacje-lokalna społeczność, rodzice, potencjalni uczniowie muszą się o tym dowiedzieć, szkoła musi być znana (oczywiście od pozytywnej strony!). Placówkę edukacyjną trzeba więc profesjonalnie promować w mediach, zwłaszcza społecznościowych. Zapraszamy więc na warsztaty na których można się tego nauczyć.

Tematyka
  1. Media i nowe media – podobieństwa  i różnice we współpracy. Rola i wymagania nowych mediów.
  2. Nowe prawo prasowe – czy nadal obowiązuje autoryzacja wypowiedzi?
  3. Na czym polega budowa wizerunku urzędu w mediach (nie tylko społecznościowych)
  4. Jak promować szkołę w mediach społecznościowych – posty, reklama, wydarzenia.
  5. PR czy propaganda – czego nie wolno robić na Facebooku
  6. Sytuacja kryzysowa – jak radzić sobie w kryzysie  – ćwiczenia na przykładach
  7. Gdy z sukcesu rodzi się kryzys  – jak poradzić sobie z mediami
  8. Kampania reklamowa szkoły – warto czy nie? Gdzie reklamować się najlepiej?
Prowadzący

Joanna Kardasz- Dyc – ekspert w dziedzinie komunikacji i dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Aktualnie wykładowca akademicki na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych. Przez kilka lat prezenter radiowy i telewizyjny. Przez wiele lat publicysta. W mediach od 1996 roku. Pracowała m.in. w Expressie Poznańskim, Gazecie Poznańskiej, Telewizji WTK oraz TVP w Poznaniu. Aktualnie także pracownik Polskiego Radia Poznań. Ukończyła seminarium producenckie organizowane przez Akademię Telewizyjną TVP S.A. oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2006 roku samodzielnie opracowuje i prowadzi szkolenia z zakresu m.in.: komunikacji, obsługi klienta czy profesjonalnej reakcji na kryzys. Aktualnie Dyrektor Marketingu w Polskim Radiu w Poznaniu.

Organizacja szkolenia

Czas trwania: 10 h