Tańczy ręka tańczy noga…i zabawa już gotowa-elementy muzykoterapii i choreoterapii w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i szkolnym

Szkolenie organizowane jest we współpracy z

Muzykoterapia jest jedną z najstarszych, ale również najskuteczniejszych form pracy z dzieckiem, która rozwija ekspresję i wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny. To właśnie muzyka i ruch kształtuje mięśnie i układ nerwowy. Percepcja muzyki rozwija samodzielność myślenia, wyobraźni i kształtuję postawę twórczą. Poprzez muzykę i ruch dziecko kształci swoje zainteresowania, zdolności, uczy się wrażliwości i panowania nad swoimi emocjami.

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz osób pracujących z małymi dziećmi.

Jaki jest cel szkolenia?

Wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli o zabawy muzyczno ruchowe, zabawy integracyjne, ćwiczenia rytmiczne.

Podczas szkolenia wykorzystamy alternatywne rekwizyty do zabaw muzycznych, stworzymy wspólnie instrumenty i nauczymy się analizować utwory muzyczne z dziećmi.

Program szkolenia:

• Pomysły na ciekawe rozgrzewki
  • Zabawy muzyczno ruchowe z Bum Bum Rurkami
  • Ćwiczenia rytmiczne z kolorowymi kubeczkami
  • Improwizacje muzyczne i instrumentalizacje do utworów
  • Opowieści muzyczne
  • Układy taneczne
  • Analiza utworów muzycznych
Jaka organizacja szkolenia?
  • Czas trwania: 10 h – 1 dzień
  • Termin: 15 grudnia 2019 r. od.8.30 do 17.00-nowy termin
Zapisz się na szkolenie

Zapis elektroniczny – tutaj

Zapisz się na kurs

Pobierz wymagane dokumenty. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy możliwość pobrania dokumentów wymaganych do rekrutacje na kurs.

Jaki koszt szkolenia?
  • Koszt: 200 zł
Kto prowadzi szkolenie?

Prowadząca Anna Brych Szkolenia z Wyobraźnią

Pomysłodawczyni i założycielka firmy edukacyjnej Szkolenia z Wyobraźnią.

Edukatorka, pedagog i pasjonatka. Wieloletnia nauczycielka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Animatorka zabaw dla dzieci. Nauczycielka z zakresu pedagogiki Marii Montessori. Nauczycielka podstaw jogi dla dzieci i liderka jogi śmiechu. Instruktorka masażu Shantala dla niemowląt.

Obecnie szkoleniowiec wspierający rozwój zawodowy nauczycieli i pedagogów. Zwolenniczka edukacji Montessori i mindfulness. Autorka licznych projektów szkoleniowych i edukacyjnych.

Pozwólmy dzieciom odkrywać świat po swojemu – to moja myśl przewodnia, która mnie inspiruje i motywuje do pracy z dziećmi, jak i z dorosłymi. Cały czas poszukuje twórczych alternatyw w edukacji, jak również zgłębiam tajniki pracy mózgu i neuroedukacji.