Kształcenie nauczycieli na studiach podyplomowych – ważne zmiany w przepisach

KSZTAŁCENIE NAUCZYCIELI NA STUDIACH PODYPLOMOWYCH

– WAŻNE ZMIANY W PRZEPISACH

ZMIANY DOTYCZĄCE EDUKACJI ELEMENTARNEJ

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna tylko w formie 5-letnich studiów magisterskich, brak możliwości zdobycia kwalifikacji do nauczania w przedszkolu i klasach I – III na rocznych studiach podyplomowych

Dlatego warto skorzystać z ostatniej szansy i zapisać się na studia podyplomowe z zakresu edukacji elementarnej na edycję wiosenną – jeszcze przed wejściem przepisów w życie.

Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

Zjazd I odbył się w maju 2019 r. – zakończenie studiów: wiosna 2020 r.

Podania jeszcze przyjmujemy!

Jeśli nauczyciel, który chce zostać również nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nie zdąży zapisać się na prowadzone po raz ostatni, roczne studia podyplomowe, będzie mógł uzyskać wymagane kwalifikacje jedynie poprzez ukończenie 5-letnich studiów magisterskich. Warto więc się spieszyć.

Co istotne, trzeba pamiętać, że prawo nie działa wstecz i nie trzeba się obawiać o aktualność swoich kwalifikacji. Kwalifikacje dla osób, które ukończyły roczne studia podyplomowe pozostaną ważne.

ZMIANY DOTYCZĄCE PEDAGOGIKI SPECJALNEJ – PAŹDZIERNIK 2019 R.

W październiku 2019 r. wejdzie w życie nowy standard kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela szkoły specjalnej i oddziału specjalnego oraz nauczyciela prowadzącego zajęcia z dziećmi i z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od października studia podyplomowe na specjalnościach z zakresu pedagogiki specjalnej będą trwać 3 semestry zamiast 2. To znaczy, że studia będą dłuższe o semestr nauki i będą zawierać większą liczbę godzin zajęć i praktyk. Będzie się to również wiązać ze zwiększonymi kosztami tych studiów, więc nauka będzie nie tylko dłuższa, ale też droższa.

Zmiana dotyczy takich specjalności jak:

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną –                                                     Oligofrenopedagogika
Pedagogika lecznicza
Resocjalizacja i socjoterapia
Surdopedagogika
Tyflopedagogika
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
Wspieranie rozwoju i edukacji osób ze spektrum autyzmu

To ostatnia szansa, by zdobyć kwalifikacje w 2 semestry.

Jeśli zapiszesz się w październiku, studia będą dłuższe – będą trwały już 3 semestry, zamiast 2.

Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – Oligofrenopedagogika

Zajęcia rozpoczęły się w czerwcu 2019 r.  – zakończenie studiów: wiosna 2020 r.

Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne

Wspieranie rozwoju i edukacji osób ze spektrum autyzmu

Zajęcia rozpoczęły się w czerwcu 2019 r.  –  zakończenie studiów: wiosna 2020 r.

Podania jeszcze przyjmujemy!

UWAGA!

Można jednocześnie studiować dwa kierunki:

Wspieranie rozwoju i edukacja osób ze spektrum autyzmu

Łączna kwota czesnego za dwa kierunki 4395 zł

Absolwenci otrzymają dwa świadectwa ukończenia:

1)Podyplomowych Studiów Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – Oligofrenopedagogika

2) Podyplomowych Studiów Wspieranie rozwoju i edukacja osób ze spektrum autyzmu

Jeśli masz pytania – zadzwoń 62 757 2 6 63