Sylwetka prof. nzw. dra Lechosława Gawreckiego

Profesor nadzwyczajny w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium, dr pedagogiki. Specjalista w dziedzinie zarządzania oświatą, zajmował się też dydaktyką. Autor 16. publikacji książkowych, kilkudziesięciu opracowań w pracach zbiorowych w tym również w podręczniku akademickim „Pedagogika” (red B. Śliwerski, rozdział „Pedagogika zarządzania”) oraz artykułów naukowych i popularno-naukowych. Publicysta oświatowy (Polityka, Głos Nauczycielski i inne).

W swojej karierze pedagogicznej przeszedł wszystkie szczeble kształcenia. Zaczynał jako nauczyciel wychowania muzycznego w szkole podstawowej i doszedł do funkcji rektora szkoły wyższej. Założył dwie placówki dydaktyczne. W roku 1993 Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty , w Kaliszu, pierwsza w Polsce niepubliczna placówka oświaty wyspecjalizowana w kształceniu kierowniczej kadry oświaty, a później również nauczycieli. Obecnie SDMO dział w Kaliszu i w Gnieźnie (ponad 9 tysięcy absolwentów z całego kraju).

W roku 2002 założył – wspólnie z Krzysztofem Gawreckim i Iwoną Gawrecką – Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium, której był rektorem w latach 2007-2013. W roku 2013 obchodził 50-lecie pracy pedagogicznej i naukowej.

Szczegółowe cv zawodowe prof. Lechosława Gawreckiego

Fotorelacja z Jubileuszu 50 – lecia pracy pedagogicznej prof. nzw. dr Lechosława Gawreckiego i 20 – lecia SDMO. Zobacz →