Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – Oligofrenopedagogika

Nabycie  kompetencji i uprawnień  do pracy w szkołach specjalnych, ośrodkach specjalnych  z osobami  z niepełnosprawnością intelektualną.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. dotyczącym standardów obowiązujących w kształceniu nauczycieli, obowiązuje  realizacja modułu V  (wymienionego w w/w Rozporządzeniu) pod tytułem: „Przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej”.

W związku z tym program studiów obejmować będzie trzy następujące działy:

1. Przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną
  2. Dydaktyka (metodyka) specjalna pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie na wszystkich etapach edukacyjnych
  3. Praktyki

• Czas trwania: dwa semestry (Ustawa z dnia 18 marca 2011 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym)

Rozpoczęcie studiów: październik 2017 r. – zakończenie: lipiec/sierpień 2018 r.

• Forma zjazdów: zjazdy weekendowe: wybrane piątki 16.00 – 18.30, sobota 9.00 – 18.00 z godzinną przerwą obiadową, niedziela 9.00 – 15.00)
  • Pierwszy zjazd:   październik 2017 r.

Czesne: 2895 zł ( całość za studia podyplomowe)

(harmonogram rat będzie podany na zebraniu organizacyjnym)

• Świadectwo ukończenia Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Edukacja  i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – Oligofrenopedagogika
  • Umiejętności i kwalifikacje niezbędne do pracy na stanowisku nauczyciela i wychowawcy  we wszystkich placówkach specjalnych szkolnych i pozaszkolnych.
Zapisz się na studia

Wybierz formę rekrutacji. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy możliwość pobrania dokumentów oraz rekrutacje elektroniczną.

• Przy zapisie tradycyjnym:

• Ośrodek Szkolno - Wychowawczy ks. Orionistów w Kaliszu

62-800 Kalisz,
    ul. Kościuszki 24
    Zobacz na mapie

www.barskaorione.pl

pokój 1, 2, 3, 4 osobowy – 40zł/doba (bez łazienki)
    pokój 1, 2, 3, 4 osobowy – 50zł/doba (z łazienką)

• Akademik ul. Nowy Świat

62-800 Kalisz,
    ul. Nowy Świat 28-30

tel. 61 829 64 99*